W tym roku, już po raz kolejny harcerze z Hufca ZHP Lubliniec wzięli udział w Przeglądzie form teatralnych "Teatron 2017" organizowanym przez IV Żółty Szczep Harcerski w Jaworznie. Tym razem musieliśmy udowodnić, że mity są ponadczasowe. Zebraliśmy dwa patrole ze szczepów „Zielona Ósemka” i „Feniks”.
DSC 0043W piątek wieczorem pojechaliśmy na przesłuchania, po których odbyło się krótkie wprowadzenie zorganizowane przez kadrę rajdu. Czekały nas różne, interesujące zajęcia – w sobotę każdy wziął udział w dwóch blokach programowych. Wybierać można było spośród m.in. tańca, śpiewu białego, improwizacji czy rozgrzewki aktorskiej. Z pewnością każdy wspomina owe zajęcia bardzo dobrze – nawet te, które wydawały się najgorsze (najtrudniejsze), a okazały się najlepsze ze wszystkich!
DSC 0141Niektóre z zajęć przygotowały do występów na Gali, na której ogłaszane były wyniki. Oczywiście nie wyjechaliśmy z pustymi rękami – patrol druha Angelo (Twoje Erynie) zdobył wyróżnienie za mit o królu Edypie! Pełni dumy ruszyliśmy do miejscowego liceum, w którym nocowaliśmy, aby wziąć udział w koncercie życzeń przy blasku świeczek. Posypało się w tym czasie mnóstwo miłych słów oraz podziękowań.
DSC 0355Organizatorzy oczekiwali od nas dużej kreatywności – stworzenia swojego własnego mitu, tłumaczącego powstanie patrolu oraz.. epigramatu! Jak zwykle niektóre z nich były tworzone w skupieniu w czasie jazdy, a także podczas ostatnich prób.
DSC 0572W czasie tego weekendu mogliśmy się zintegrować z innymi, a także odświeżyć kontakty. Ten czas możemy uznać za bardzo dobrze wykorzystany i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję rajdu!

Autor: Paulina Kędzia