27 maja (sobota) w Oleśnie odbyła się Gra Miejska "Alicja w Krainie Urzędów" przygotowana przez 3 Szczep "Feniks". Nazwa gry znalazła dokładne odzwierciedlenie w atrakcjach przygotowanych na trasie. Poruszając się po centrum miasta, między poszczególnymi budynkami instytucji publicznych jak urzędy, poczta czy ZUS uczestnicy odnajdywali bohaterów popularnej bajki zagubionych wśród urzędowych spraw. Przygotowanym dla nich wyzwaniem była pomoc Kapelusznikowi i innym, tj. zrobienie zdjecia do dowodu osobistego, wyrobienie go, złożenie wniosku o dofinansowanie, wykupienie ubezpieczenia i wiele innych. Przy odrobinie szczęściach spacerujący ulicami mogli spotkać również samą Alicję, która chcąc wspomóc naszych bohaterów rozdawała karty do gry zapewniające bonusy w rozgrywce.

gramiejskolesno2017rftg

Z samego rana na oleski rynek na start zgłosiło się 9 patroli, w tym 1 patrol z Lublińca, 2 patrole ministrantów, patrol scholi i patrol oleskiego klubu sportowego. Po załatwieniu formalności na punktach rozłożonych w mieście uczestnicy przeszli trasę, oznaczoną kopertami z kolejnymi zadaniami dotyczącymi wiedzy teoretycznej związanej zarówno z wiedzą o społeczeństwie jak i ze wspomnianą bajką, na pobliskie 7 Źródeł. Tam wspierająca nas Jednostka wojskowa z Szumiradu przygotowała bieg sprawnościowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy pełni determinacji pomimo zmęczenia trasą przebiegli go walcząc o jak najlepszy czas.

gramiejskolesno2017rftg23

Zwieńczeniem wysiłków był wspólny grill i konkurs piosenki rajdowej. Po zsumowaniu wszystkich możliwych do zebrania punktów kolejno miejsca na podium zajęły patrole: I miejsce - Jednorożce (26 DH Sokoły), II miejsce - Wyidywidualizowani z rozentuzjazmowanego tłumu (Lubliniec), III miejsce - Przepraszam, nie umiem tego przeczytać (16 DSH Incoqnito). Przez cały dzień towarzyszyła nam przepiękna pogoda, śmiech i zabawa. Obyło się bez żadnych kontuzji czy komplikacji. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i  tworzącym grę, sponsorom i wspierającym nas z całego serca dziękujemy. Nasza wiosenna gra staje się już tradycją, zapraszamy więc wszystkich za rok!

druhna Zuzanna Tiffert

gramiejskolesno2017rftg2