W dniach od 26.06- 27.06 i 28.06.2017r. w Droniowicach jak co roku odbyły się wakacyjne zajęcia, w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Kochanowicach oraz zuchy i harcerze Drużyny Wielopoziomowej „Czarne Orły” z Droniowic. Nasze zajęcia miały rodzaj wypoczynkowo-poznawczy. Pod opieką phm. Ewy Majczak, Hanny Zakrzewskiej, Joanny Malinowskiej i Marzeny Literackiej miło spędziło czas 41 dzieci w różnym wieku. W pierwszym dniu naszych zajęć odbył się bieg terenowy „W pogoni za historią” przygotowany przez dh. Wiktorię Kaczmarek i dh. Kamilę Majczak, następnie dzieci obejrzały prezentacje multimedialne: pt; „Czym się bawili nasi dziadkowie” oraz „Historia zegarów” po wykonaniu „Ekologicznego kota” dzieci mogły dzięki uprzejmości pani sołtys skorzystać z „Sali fitness” i zgodnie z hasłem „Z nami zdrowo na sportowo” poćwiczyć na różnorodnym sprzęcie sportowym.
W drugim dniu naszych zajęć udaliśmy się na wycieczkę do Kielc gdzie odwiedziliśmy Muzeum Zabawek, Muzeum Narodowe i Pałac Biskupów Krakowskich. Po spacerze deptakiem przy ul. Sienkiewicza udaliśmy się do Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, a następnie wyruszyliśmy do Chęcin, gdzie zwiedziliśmy przepiękną jaskinię „Raj” i odwiedziliśmy Neandertalczyka.
W trzecim dniu naszych zajęć pojechaliśmy do Kaliny, gdzie dzięki uprzejmości pani Krystyny Bartochy spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną „Nad Stawem”, poznaliśmy historię Diabelskiego kamienia w Olszynie, oraz obejrzeliśmy bardzo ciekawy film o „Bocianie białym”.
Na zakończenie naszych zajęć odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i każdy uczestnik otrzymał skromny upominek. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania Zajęć letnich w Droniowicach, które zostaną w pamięci dzieci na bardzo długo.

dh Kamila Majczak

wzdeowrymcielezdrowyduch2017rt23