Pierwszy turnus półkolonii "Kraina Marzeń", dofinansowanych przez Burmistrza Miasta Lubliniec, a prowadzonych przez harcerki i harcerzy Hufca ZHP Lubliniec, na terenie OSW Hufca Lubliniec w Kokotku - minął w tematyce podróży. Każdego dnia “odwiedzaliśmy” inny kontynent. Uczestnicy mieli okazję poznać kulturę Afryki, Ameryki Północnej, Antarktydy, Azji i Australii.
IMG 7112

Pierwszego dnia podzieliliśmy się na plemiona i zrobiliśmy własne afrykańskie maski. Kolejnym punktem naszej podróży była Ameryka Północna, gdzie stworzyliśmy własną aleję gwiazd. Na Antarktydzie wyruszyliśmy na wędrówkę na biegun południowy. W Azji musieliśmy pomóc chińskiemu cesarzowi oraz stworzyliśmy opaski japońskich wojowników. Ostatniego dnia szukaliśmy i polowaliśmy na australijskie zwierzęta.
IMG 7387
Cały ten czas był pełen wrażeń, przygód i dobrej zabawy.

Kadra półkolonii