Podczas drugiego turnusu półkolonii "Kraina Marzeń", dofinansowanych przez Burmistrza Miasta Lubliniec, a prowadzonych przez harcerki i harcerzy Hufca ZHP Lubliniec, na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "Kokotek" Hufca ZHP Lubliniec zmieniliśmy w... starożytny Egipt! Najlepszą zabawą dla uczestników okazało się budowanie egipskich schronień oraz wszelkie prace plastyczne. W ciągu tych pięciu dni utożsamiliśmy się więc przede wszystkim z rzemieślnikami. Już drugiego dnia stworzyliśmy piękne ozdoby oraz biżuterię, a także własne pismo hieroglificzne.
DSC 0150

Jednak nie zapomnieliśmy o ruchu na świeżym powietrzu (a akurat pogoda nam dopisywała). Zrealizowaliśmy więc między innymi podchody, których celem było uchronienie nas od klątwy Faraona, a także nauczyliśmy się podstaw musztry.
DSC 0258
Pośród zajęć tematycznych nie brakło czasu na zwykłe gry i zabawy na boisku, a słońce pozwoliło nam nawet na zagranie w balonówkę. Ostatniego dnia uczestnicy musieli znaleźć skarb. Czekała ich ciężka wyprawa sprawdzająca dotychczas zdobyte umiejętności. W zdobytym skarbie skrywały się medale, których wręczeniem zakończyliśmy naszą 5 dniową przygodę!
DSC 0153
druhna Paulina Kędzia