Jak mawiał Robert Baden-Powell, „czynna praca przynosi szczęście”. Kierując się tą sentencją, członkowie Hufca ZHP Lubliniec cały rok pracowali, aby 29 lipca móc świętować Jubileusz 50-lecia Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Kokotek”.

W ubiegłą sobotę (29 lipca 2017r) w ośrodku gościliśmy ponad sto osób, które przybyły, by wspólnie przeżyć obchody. Mieliśmy zaszczyt dzielić się radością między innymi z ważnymi osobistościami dla miasta Lubliniec, byłymi instruktorami oraz harcerzami. Przedsięwzięcie rozpoczęliśmy uroczystym apelem oraz przemowami gości i członków Komendy Hufca.

apel2017tgyhuj
(kliknij powyże zdjęcie - Jubileusz okiem Bartka)

Następnie udaliśmy się na znane wszystkim „słoneczko”, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie i skierować się pod wiatę, gdzie czekał na wszystkich jubileuszowy tort.

jubzdjec2017uiko9
(kliknij powyże zdjęcie - Jubileusz okiem Pauliny)

Nie zabrakło oczywiście zwiedzania Kokotkowego muzeum, obozowisk i całego terenu ośrodka.

jubzdjec2017uiko989(kliknij powyże zdjęcie - Jubileusz okiem Karoliny)

Był także czas na ulubioną zabawę kokockich zuchów, harcerzy i instruktorów, czyli - pląsy, które poprowadził druh Kajtek.

jubzdjec2017uiko934

Jedną z najciekawszych atrakcji okazał się koncert zespołu „Segars”, grający muzykę żeglarską oraz harcerską. Mimo utrudnień technicznych, do śpiewu włączyła się cała publiczność, która tuż po występie otrzymała przepyszny bigos.

apel2017tgyhujkiol2

Uroczystość zakończyło ognisko wspomnień, przy którym mogliśmy wysłuchać gawęd starszych instruktorów hufca, jak i wspólnie śpiewać przy blasku ognia. Z pewnością w każdym z przybyłych gości zapłonęła iskra nostalgii i tęsknoty za czasem spędzonym na Kokotku – za letnimi obozami, nieprzespanymi nocami oraz cudowną atmosferą każdego dnia. Podziękowania należą się każdej osobie, która włożyła odrobinę siebie w ten ośrodek. Za nami już tyle lat, a magia i więź, która łączy wszystkie osoby w tym cudownym miejscu nadal trwa, więc zostało nam tylko odliczać do kolejnej pięćdziesiątki.

apel2017tgyhujasedr45

W ostatnich momentach obchodów stanęliśmy w kręgu, aby móc złapać się za dłonie i przekazując symboliczną iskierkę, powiedzieć sobie „czuwaj”. Druhny i druhowie – przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów!

apel2017tgyhujasedrio90

tekst: druhna Paulina Kędzia