Kadra młodzieżowa kolonii zuchowej Hufca ZHP Bytom pojechała do Lublińca zamknąć „Wrota Czasu” otwarte podczas kolonii. Jeszcze w bazie obozowej Hufca Bytom, w Kokotku, otrzymali informacje na temat Konrada Mańki, wraz z listem, z którego wynikało, że muszą nauczyć się tych informacji podczas drogi z Kokotka do Lublińca. Na dworcu czekała na nich pierwsza informacja przekazana przez harcerzy z Lublinieckiego Hufca (druh Daniel Gbur)
"Aby zamknąć „wrota czasu” musicie wykonać zadania.
Jest to niezbędne aby otrzymać nagrodę
udajcie się na plac Konrada Mańki.
Znajdźcie tam pamiątkową tablicę.
Polecam Wam po drodze –
przeczytajcie jeszcze raz otrzymane informacje"

Pod pamiątkową tablicą czekała na nich kolejna osoba w mundurze harcerskim z Hufca ZHP Lubliniec (druhna Natalia Dramska) oraz niełatwe zadanie ich niełatwe zadanie, przedstawienia sylwetki Konrada Mańki i odpowiedzenie na pytania dotyczące tego harcerza.

harcbytom1201721asgt

Po prawidłowo wykonanym zadaniu otrzymali kolejną wskazówkę –
"Udajcie się na plac zabaw na Bulwarze Grotowskiego.
Tam znowu znaleźli  osobę z listem i zadaniem.
Zagrajcie w RAZ DWA TRZY BABA JAGA PATRZY z dziećmi na placu zabaw."

harcbytom1201721as

W drodze na dworzec wykonywali jeszcze jedno zadanie – przeprowadzali sondę wśród mieszkańców Lublińca na temat tego „Co myślą o współczesnym harcerstwie”. Dopiero po wykonaniu wszystkich zadań otrzymali informację, że teraz czeka ich nagroda – seans w kinie w Częstochowie. Dodatkową przeszkodą było wykonanie wszystkich zadań w strojach z różnych epok, filmów i bajek, których używali na kolonii zuchowej. Zdań nie było wiele, bo na wykonanie wszystkich mieli tylko 1godz. 30 min. Dzień był pełen wrażeń i obfitował w wiele przygód. Dziękujemy bardzo harcerzom Hufca ZHP w Lublińcu za pomoc w organizacji całej zabawy. Bez Was nie byłoby tak fajnie:)

druhna Agata Herman-Kozicka