W miniony weekend a dokładnie 11-13 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości instruktorzy Hufca ZHP Lubliniec zaproponowali mieszkańcom Lublińca udział w grze miejskiej „Lubliniec - Moje Miasto”. Celem zabawy było m.in. zrealizowanie poszczególnych zadań umożliwiających integrację pokoleń, wzrost aktywności lubliniczan i poznanie walorów naszej małej ojczyzny w odniesieniu do historii Rzeczypospolitej Polskiej. „Gra – zwiad, to moje ulubione formy metody wychowawczej w ZHP, które tym razem pokazaliśmy w innej odsłonie, po raz kolejny miała zachęcić osoby spoza ZHP do poznania smaku harcerskiej zabawy, poprzez spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. I się udało” – powiedziała jedna z instruktorek szczepu Millenium.

„Uczestnicy utworzyli kilkuosobowe zespoły w różnym wieku. Ich zadaniem było odpowiedzenie na kilkanaście pytań teoretycznych z historii oraz udokumentowanie na zdjęciach swojego spaceru po mieście. Zaskakujący odzew miało zilustrowanie na fotografii wybranego przez grupę wydarzenia z dziejów naszego państwa. Przedstawiono m.in. Bitwę pod Arsenałem, ogłoszenie E.Stein patronką Europy czy wkroczenie 74 Pułku Piechoty na tereny Górnegośląska” – kontynuowała harcerka.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce - zespół Leśnych Szpiegów (koledzy)

II miejsce - Drużyna Świadomych Uherków (rodzina)

III miejsce - ekipa Bystrzaków (przyjaciółki).

Serdecznie gratulujemy.

Gra miejska była zadaniem dotowanym przez Burmistrza Miasta Lublińca.