16 czerwca odbył się rajd podsumowujący cały rok harcerski 9 drużyny harcerskiej Szczepu Millenium. 9tka przejechała na rowerkach trasę zająca żeby wspólnie spędzić dzień na naszym kochanym Kokotku.

Pierwsze 3 godzinki poświęciliśmy na pracę na rzecz bazy, grabiliśmy, zamiataliśmy... A ekipa rodziców na czele z kadrą drużyny rozkładała namioty. Gdy ma się przy sobie odpowiednich ludzi, praca idzie błyskawicznie. Następnie kadra drużyny przygotowała małą grę terenową dla zastępów, a rodzice zajęli się przygotowaniem ogniska z kiełbaskami.
Po "przerwie obiadowej" zakończyliśmy rajd ostatnim rozkazem drużynowej w tym roku harcerskim. Pozamykaliśmy próby i co najważniejsze nasze zastępy z próbnych przeobraziły się w oficjalne. Zastępowi po wakacjach z nową energią wezmą się do roboty! Z resztą tak samo jak kadra drużyny. W drodze powrotnej złapał nas deszcz, co wbrew pozorom okazało się dla uczestników niezłą frajdą. To był naprawdę super dzień!
Bardzo dziękujemy rodzicom, za to że byli dzisiaj z nami. - "Przy innym ogniu, w inną noc"

pwd. Zuzanna Pradela