Dzisiaj obchodzimy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy wtedy szczególnie o wszystkich harcerzach, którzy podczas tego zrywu, walczyli o naszą Wolność. Walczyli o Dziś. W imieniu całego Hufca już rano wraz z naszym kapelanem - zapaliliśmy znicz pod pomnikiem poświęconym harcerskiemu Batalionowi "Zośka" na terenie JW. Następnie tuż przed "Godziną W" - na lublinieckim rynku rozdaliśmy ponad 150 znaczków Polski Walczącej. O 17.00 - nasi harcerze i harcerki oddali cześć Powstańcom Warszawskim - podczas Apelu na Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Kokotek" Hufca ZHP Lubliniec. W tym też czasie nasi krótkofalarze brali udział w Zawodach "W Hołdzie Uczestnikom Powstania Warszawskiego". Pamiętamy i będziemy pamiętać..