Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

Drużyna Drużynowych

W listopadzie 2018r. komendat Hufca ZHP Lubliniec - druh hm. Mariusz Maciów po raz pierwszy zorganizował dla drużynowych działających w naszym Hufcu - wspólny wyjazd integracyjny do Zakopanego.

wyjazdzakopane2019rfrfra 

Wyjazd ten miał na celu integrację instruktorów, poznanie przez nich nowych i ciekawych miejsc, często związanych z harcerstwem, a także jak to sami napisali: "odbyliśmy bardzo ważne rozmowy przy cieple kominka. Wiele ustaliliśmy, dowiedzieliśmy się o sobie wzajemnie, ale jeszcze więcej mamy zamiar zrealizować".

wyjazdzakopane2019rfrfra2a
wyjazdzakopane2019rfrfra3

Kolejny wyjazdowe spotkanie Drużyny Drużynowych miało miejsce 10-12 maja 2019r. Instruktorzy pojechali do Karpacza. Był to czas integracji, rozmów, podziękowań i ładowania baterii. Nie zabrakło również wyzwań, uczestnicy zdobyli Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów!

biwakdruynowych19aab

Podczas całego wyjazdu, krok w krok na szlaku grupie naszych drużynowych towarzyszył druh komendant Mariusz Maciów.

biwakdruynowych19aab

Pod koniec listopada 2019r. drużyna drużynowych, wraz z komendantem i druhną skarbnik  - Karoliną Widerą, wyjechała do Lublina,

lub9in2019rrr2aasa

gdzie ponad 100 lat temu - na zjeździe zjednoczeniowym, w dniach 1 i 2 listopada 1918r. powstał Związek Harcerstwa Polskiego.

lub9in2019rrr2aasa2a

Nasi instruktorzy odwiedzili wiele miejsc związanych z historią naszej organizacji, a także piękne zabytki Lublina. We wspólnych spacerach nie przeszkadzał nawet deszcz.

lub9in2019rrr2aasa2