Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

Rajd w Gorcach 2010r.

W 2010r. olescy harcerze nie tylko obozowali na Ośrodku Harcerskim w Kokotku (obóz "Globus") i wzięła udział w wyjeździe na Jubileuszowy Zlot Harcerstwa w Krakowie, ale także wybrali się na górską wędrówkę w Gorce.
gorced2018yhyfda
Rajd odbył się pod koniec lata - w dniach: 16-19 sierpnia. Wśród uczestników znaleźli się: Albert Molski, Zuzanna Tiffert, Marta Bebłot, Ewa Bebłot, Łukasz Krzemiński, Dominik Sałata, Mateusz Sabok, Jakub Kierat, Stefan Domański. Oto co zanotował kronikarz na stronie hufcowej: "Nasza grupa może nie była zbyt liczna, ale pełna entuzjazmu. Pierwszym punktem wędrówki było schronisko "Stare wierchy".
gorced2018yhyfd3
Zgodnie z zasadą początki są najtrudniejsze, najbardziej wyczerpującym etapem wyjazdu było samo dotarcie do schroniska, w deszczu, z plecakami i pod stromą górę. Jednak po takiej zaprawie żadne trasy nie stanowiły już dla nas problemu.
gorced2018yhyfd23
Zdobyliśmy Turbacz- najwyższy szczyt Gorców, Babią Górę, byliśmy także w Dolinie Kościeliskiej.
gorced2018yhyfd234
gorced2018yhyfd2356
Po trzech dniach z uśmiechami na twarzy i punktami w książeczkach GOT wróciliśmy do domów".
gorced2018yhyfd235
Tak wspomina ten obóz jego uczestniczka - druhna Zuzia: "Naszym przewodnikiem był pan Marian, a rajd zorganizowała druhna Ewa Bebłot. Bardzo dużo chodziliśmy, pamiętam jak zeszliśmy ze szlaku i nagle okazało się, że ścieżka zamienia się w strumyczek, aż wreszcie w potok, musieliśmy skakać po kamieniach. To chyba najlepszy wyjazd harcerski na jakim byłam."
Opracowano na podstawie:
Archiwum Hufca Lubliniec