Historia Hufca Lubliniec

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś czym się jest.

Rajd Świętokrzyski 2019

W terminie od 30 maja do 2 czerwca 2019r. grupa naszych harcerzy w skłądzie: Jakub Olszewski, Joanna Chyra, Anna Wróbel, Jakub Fredyk, Krzysztof Mazur, Hanna Łukiewska i Martyna Zgoda - zmobilizowała się i wyruszyła szlakiem Gór Świętokrzyskich na 61. edycję Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

rajdswietoksztrszki2019

Pierwsze dwa dni rajdu okazały się być dla naszych śmiałków intensywną wędrówką szlakami górskimi, jednak rekompensowały nam to cudne widoki i wspaniała słoneczna pogoda.

rajdswietoksztrszki20192
rajdswietoksztrszki20192a

Warto wspomnieć, że miejscem biwakowania było pole namiotowe w Ciekotach, jest to okolica rodzinnego domu Stefana Żeromskiego. Podczas następnych dwóch dni trwał zlot rajdu, gdzie wszystkie parole że wszystkich tras mogły odetchnąć, poznać się nawzajem, no i oczywiście świetnie się bawić.

rajdswietoksztrszki20192aa
rajdswietoksztrszki20192aa3

Wróciliśmy do Lublińca mocno opaleni, z bagażem wspomnień, nowych doświadczeń i oczywiście grupą nowych harcerskich przyjaciół. Dziękujemy za ten aktywnie spędzony czas organizatorom oraz wszystkim uczestnikom 61 edycji Rajdu Świętokrzyskiego. Czuwaj!

rajdswietoksztrszki20192aa3a

Opracowane na podstawie: